سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گرامي باد    
     چهارشنبه 29 شهريور 1396 
 اسناد بالادست تدوین برنامه

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

وظايف شوراها

ترتيب رسيدگی به تخلفات

سیاست‌های كلی برنامه پنجم توسعه

چشم انداز بیست ساله ایران اسلامی

سنـد ملي توسعه استان قم

سیاست‌های کلی اصل 44

آيين نامه اجرايي

قانون بودجه سال 1389 كل كشور


آب و هوا     

نقشه ماهواره ای

گردش الکترونیک مکاتبات

پست الکترونیک شورای اسلامی استان قم

جستجو
1396/4/27 ظرفیت های بخش مرکزی استان قم مورد غفلت واقع شده است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان قم حسن بختیاری رئیس این شورا در جلسه بازدید اعضای شورای اسلامی استان قم از بخش مرکزی و شهر قنوات در حضور بخشدار، شورای بخش، شهردار و شورای اسلامی این شهر و بخش اظهار داشت: با توجه به برنامه ای که شورای اسلامی استان به منظور بازدید از بخش های تابعه استان داشت امروز در جمع خدمتگزاران بخش مرکزی و شهر قنوات هستیم.
بختیاری در همین رابطه افزود: یکی از اصلی ترین وظایف قانونی شوراهای فرادست شناسایی کمبودها، نارسایی ها، مسائل و مشکلات و نقاط ضعف و قوت بخش ها و شهرهاست و شورای اسلامی استان قم نیز در حد توان خود در این مسائل ورود نموده است و حداقل دستاورد این بازدیدها این است که مسائل و مشکلات بخش ها و شهرها دیده شده و به سمع و نظر مسئولین استان می رسد.
ایشان در ادامه با اشاره به پتانسیل بالای بخش مرکزی و ظرفیت های موجود در این بخش اظهار داشت: پتانسیل های خوبی در این بخش وجود دارد که می تواند منشاء یک حرکت خوب در جهت توسعه این بخش باشد که متاسفانه این ظرفیت ها به شکل مطلوب خود به کار گرفته نشده است و این بخش نیز همانند سایر بخش های استان نتوانسته به جایگاه واقعی خود دست یابد.
رئیس شورای اسلامی استان در همین رابطه افزود: یکی از ظرفیت های عظیم بخش مرکزی وجود دریاچه حوض سلطان است که می تواند فرصت توسعه ای بسیار خوبی باشد اما متاسفانه مورد بی مهری مسئولین در دوره های مختلف قرار گرفته و در حال حاضر به عنوان یک تهدید زیست محیطی برای استان و حتی فراتر از استان به شمار می رود.
وی افزود: دریاچه نمک نیز وضعیت مشابه به دریاچه حوض سلطان را دارد و غفلت مسئولین از این ظرفیت عظیم، این دریاچه را نیز در حالت بحرانی قرار داده است.
حسن بختیاری با اشاره به فعالیت هایی که در سال های اخیر برای احیای این دو دریاچه انجام شده است گفت: فعالیت های خوبی در سال های اخیر برای بهبود وضعیت فعلی این دو دریاچه انجام شده است اما اکنون باید از جلسات و گفت و شنود ها عبور کرده و به نقطه ای برسیم که ضمن حل مشکلات فعلی، از این دو پتانسیل زیست محیطی به عنوان یک ظرفیت قوی در بخش گردشگری استان استفاده نماییم.
بختیاری در ادامه با اشاره به دیگر ظرفیت های گردشگری بخش مرکزی اظهار داشت: از دیگر ظرفیت های این بخش بحث کویر گردی و وجود بناهای تاریخی همانند دیرگچین، قلعه علی آباد و ... می باشد که این ها نیز مورد غفلت واقع شده است و می بایست در برنامه های آینده استان گام های موثری برای استفاده از این ظرفیت ها در بخش گردشگری برداشته شود.
رئیس شورای اسلامی استان قم در ادامه به اهمیت بخش کشاورزی و دامپروری در بخش مرکزی اشاره داشت و گفت: یکی از ارکان اصلی این بخش، حوزه کشاورزی و دامپروری است که انتظار می رود مسئولین جهاد کشاورزی استان برای این حوزه برنامه هایی در نظر بگیرند تا ضمن حفظ این حوزه فعالیت، به سمت اصلاح الگوهای فعلی و پیاده سازی شیوه های نوین کشاورزی و دامپروری حرکت کنیم تا محدودیت های منابع که مهم ترین آنها کمبود آب می باشد را مدیریت نماییم.
حسن بختیاری در بخشی دیگر از صحبت های خود به موضوع رشد بیابان زایی در بخش مرکزی اشاره داشت و افزود: یکی دیگر از تهدیدهایی که در این بخش وجود دارد بحث بیابان زایی است که برخی از روستاها از جمله حسین آباد مست به شدت در معرض توسعه بیابان و از بین رفتن زمینهای کشاورزی می باشند و این افزایش بیابان ها مشکلات زیست محیطی و بهداشتی فراوانی را در پی خواهند داشت و می بایست با کاشت گونه های گیاهی مناسب از ادامه این روند جلوگیری نماییم.
وی افزود: یکی از مخاطرات اصلی بخش مرکزی در رشد بیابان ها وجود شترهاست که می بایست فکر اساسی در جهت نگهداری این حیوان در بخش مرکزی انجام گیرد.
رئیس شورای اسلامی استان قم در پایان با تقدیر ویژه از مسئولین شهر قنوات افزود: قنوات در طی دوره 10 سال اخیر با شرایط بسیار متفاوت و رو به رشدی همراه بوده که از مسئولین شهر بخصوص مجموعه شورا و شهرداری تشکر می نماییم و امیداست در برنامه های آینده نیز مورد توجه مسئولین قرار گرفته تا شاهد رشد و شکوفایی بیشتر این شهر باشیم.

    نسخه قابل چاپ  چاپ     
       سخن هفته   
حديث
قال (صلى الله علیه وآله) : ثَلاثَهٌ أخافُهُنَّ عَلى اُمتَّى ألضَّلالَهُ بَعْدَ الْمَعْرِفَهِ وَ مُضِلاّتُ الْفِتَنِ وَ شَهْوَهُ الْبَطْنِ وَ الْفَرْجِ

فرمود : در سه چیز براى امّت خود احساس خطر مى كنم : گمراهى ، بعد از آن كه هدایت و معرفت پیدا كرده باشند ، گمراهى ها و لغزش هاى به وجود آمده از فتنه ها ، مشتهیات شكم و آرزوهاى نفسانى و شهوت پرستى

        خبرگزاری  
قم نیوز قم امروز فارس نیوز
ایرنا ایسنا شبکه خبر

       سایت ها 

پایگاههای اطلاع رسانی مرتبط

پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها
پایگاه اطلاع رسانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور
پایگاه اطلاع رسانی دولت
شورای اسلامی شهر قم
شوراي اسلامي شهرستان قم
شورای عالی استان ها


پایگاههای اطلاع رسانی شهرداری ها

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اصفهان
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تبریز
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری کرج


پایگاههای اطلاع رسانی مراجع عظام

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای
پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی
پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی محمد تقی بهجت
پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی نوری همدانی
پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی فاضل لنکرانی
پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی سیستانی


پایگاههای فناوری اطلاعات

پایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران
هفته نامه عصر ارتباط
اخبار فناوری اطلاعات
نشریه اینترنت
ماهنامه تخصصی رایانه خبر
ضمیمه کلیک جام جم
هفته نامه بزرگراه فناوری

 
              ارتباط با ما   
  نام   
  ایمیل
ارتباط با :
   
   تلفن : 37715951
   فاکس: 37715951
مشاهده نظرات و ارتباطات کاربران

        پخش زنده  
 رادیو سراسری رادیو قرآن   رادیو معارف

صفحه اصلي | اخبار  | مقالات |  مصوبات |  بخشنامه ها و دستورالعمل ها

 | آیین نامه داخلی شورای استان  | گزارش تصویری |  ارتباط با ما |

Copyright © 2010 QOMSHORAOSTAN.IR
شورای اسلامی استان قم